KulturaMieszkańcyOgólne

Charytatywny Koncert Uwielbieniowy „Dla Filipa”

Najbliższa niedziela 10.02.2019r. w Nikielkowie będzie dniem bardzo wyjątkowym dla nas mieszkańców a w szczególności dla Filipa. Po nabożeństwie o godz. 10:00 odbędzie  się Charytatywny Koncert Uwielbieniowy „Dla Filipa” w wykonaniu Chóru Warmii i Mazur oraz towarzyszących muzyków.
Inicjatorem i organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Nasze Nikielkowo przy współpracy Parafii św. Anny na Zielonej Górce w Olsztynie.

 

Kilka słów o Filipie:

„Mam na imię Filip, mam 21 lat. W październiku 2018 roku doznałem urazu rdzenia kręgowego. Zmagam się również z depresją. Od chwili pierwszego zabiegu operacyjnego moją jedyną pozycją jest pozycja leżąca. Ale bardzo chcę siedzieć!!! Czekając na drugi zabieg, który być może mi to umożliwi, muszę systematycznie się rehabilitować, aby moje nogi nie uległy przykurczom, a ręce w przyszłości służyły mi za wszystkie kończyny.Moja „nowa „ droga dopiero się zaczyna, – na co dzień w każdej czynności życiowej potrzebuję pomocy drugiej osoby, a także sprzętu medycznego, rehabilitacyjnego, środków higienicznych, leków, czeka mnie długa, właściwie niekończąca się i kosztowna rehabilitacja, zakup wielu pomocy ortopedycznych i rehabilitacyjnych.”

Serdecznie zapraszamy mieszkańców całej gminy Barczewo do wsparcia Filipa.