Ogólne

Pierwszy paczkomat w naszej miejscowości

Nowa jakość nadchodzi do naszej miejscowości, na którą mieszkańcy nie mogą się doczekać.

O zamontowanie paczkomatu wnioskowali mieszkańcy Nikielkowa od 3 lat o czym pisałem już wcześniej.
Od momentu powstania tej inicjatywy nawiązałem kontakt z osobą, która jest odpowiedzialna za rozmieszczenie paczkomatów w naszym regionie.
Wspólnie przez ten okres szukaliśmy dogodnej lokalizacji paczkomatu.

Ponad rok temu były poczynione starania, by paczkomat InPost stanął przy sklepie w Nikielkowie, jednak z różnych względów nie doszło do podpisania umowy.

Kolejne próby znalezienia miejsca montażu paczkomatu w innych częściach Nikielkowa również nie przyniosły oczekiwanego efektu, czy to z powodu braku woli zarządcy terenu czy też braku miejsca gwarantującego bezpieczne nadawanie i odbieranie paczek przez mieszkańców czy też względów ekonomicznych.
Z tych powodów temat został „zamrożony” na kolejne miesiące.

Jakiś czas temu udało mi się znaleźć miejsce, w którym mógłby stanąć długo wyczekiwany przez mieszkańców paczkomat.

Nie zwlekając z tą wspaniałą wiadomością, poinformowałem przedstawiciela InPost o pojawieniu się „światełka w tunelu: na montaż paczkomatu w Nikielkowie.

Proponowane miejsce instalacji zostało zaaprobowane przez firmę, tak więc, za około 4 tygodnie zostanie zamontowany i uruchomiony nowoczesny paczkomat przy ul. Lipowej. To wydarzenie ułatwi życie mieszkańcom i uczyni odbieranie przesyłek jeszcze prostszym i wygodniejszym.

Cieszę się ogromnie, że kolejna potrzeba mieszkańców będzie spełniona a zamontowany paczkomat będzie służyć wszystkim mieszkańcom Nikielkowa.

Paczkomat będzie dostępny 24/7

Paczkomat w Nikielkowie będzie dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli odbierać i nadawać przesyłki w dogodnym dla siebie czasie.

Paczkomat będzie miał pojemność kilkudziesięciu paczek. Będzie można w nim odbierać i nadawać przesyłki o wadze do 25 kilogramów.

Montaż paczkomatu w Nikielkowie niesie za sobą wiele korzyści:

Elastyczność w odbiorze: Odbieranie przesyłek nie będzie już uzależnione od godzin otwarcia placówki pocztowej. Teraz możesz odebrać swoją paczkę o dowolnej porze.

Oszczędność czasu: Nie musisz tracić czasu w długich kolejkach. Odbieranie paczek będzie błyskawiczne i bezproblemowe.

Bezpieczeństwo: Lokalizacja paczkomatu na ul. Lipowej będzie monitorowana, co daje pewność, że Twoje przesyłki są w bezpiecznych rękach.

Ochrona środowiska: Paczkomaty mogą przyczynić się do zmniejszenia ilości dostaw kurierskich, co jest bardziej przyjazne dla środowiska.

Dostępność dla wszystkich: Paczkomat jest dostępny dla każdego, niezależnie od miejsca zamieszkania i dostępności placówki pocztowej.