Ogólne

Ścieżka pieszo-rowerowa

Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Olsztyn wzdłuż drogi powiatowej pomiędzy Nikielkowem a Łęgajnami istnieje możliwość utworzenia traktu pieszo-rowerowego z wykorzystaniem pasa przeciwpożarowego.

Rozmowy z Nadleśniczym Nadleśnictwa Olsztyn zaowocowały tym, że pas przeciwpożarowy został oczyszczony z odrostów i gałęzi.

W dniu dzisiejszym uzyskałem ustną zgodę Nadleśnictwa Olsztyn na oczyszczenie w/w pasa z zalegających suchych gałęzi i liści.

Dlatego zwracam się do mieszkańców Nikielkowa z prośbą, by korzystać z tego pasa p.poż jako ścieżki podczas spaceru i w miarę możliwości usuwać zalegające gałęzie, patyki, liście i niestety również śmieci.

Dla zobrazowania nagrałem krótki filmik obrazujący przebieg przyszłej ścieżki pieszo-rowerowej.

 

 

Pierwsze prace już się rozpoczęły

2 komentarze do “Ścieżka pieszo-rowerowa

 • A może by tak połączyć przyjemne z pożytecznym i pomyślec o jakimś sensownym połączeniu rowerowo/pieszym z Olsztynem? Na chwilę obecną ma się kilka alaternatyw: nie zmieścić się do zatłoczonego autobusu 124, jechać przez Zalbki nadrabiając 4 km i zaliczając liczne kałuże, iść z buta Jana Grzymały do przystanku 116 ryzykując życie.. a minimum oskoki do rowu i ochlapanie przez przejeżdżające samochody. Sama jestem „fanką” sporty, ale jeszcze bardziej wolałąbym miec obcję dojechac bezpiecznie z dzieckiem do szkoły bez konieczności samochodu. Tym bardziej, że rereacyjnie naprawdę jest gdzie jeździć.

  • Temat wybudowania ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Nikielkowo z Olsztynem był już poruszany wielokrotnie przez wielu – sołtysów, radnych, mieszkańców itp.
   Problem polega na tym, że teren przez który biegłaby ewentualna ścieżka mieści się w granicach administracyjnych gminy Olsztyn.
   Rozumiem jak mało kto Pani frustrację i złość gdy trzeba dojechać do Olsztyna w złą pogodę czy w weekend gdy autobusów jest jak na lekarstwo albo w ogóle ich brak, gdyż sam praktycznie co dzień jeżdżę rowerem na tej trasie i wiem jak czasami jest niebezpiecznie.
   Bardzo dziękuję za Pani głos, gdyż utwierdza mnie to, że powinienem mocniej zaangażować się w temat bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów również na tym newralgicznym odcinku drogi.

   Pozdrawiam

Możliwość komentowania została wyłączona.