Ogólne

Koniec Systemu SMS wsi Nikielkowo?

Zapewne zauważyliście, że już kilka razy SMS o wywozie śmieci nie dotarł do Was na czas lub wcale. Przyczyną takiej sytuacji jest fakt, ze od kliku tygodni Orange notorycznie blokuję kartę, za pomocą której wysyłam do Państwa sms’y z naszymi lokalnymi sprawami.
Po siedmiu latach operator chce w ten sposób wymusić zmianę na bardzo drogi abonament i na bardzo niekorzystnych warunkach dla mnie a co za tym idzie dla Systemu SMS wsi Nikielkowo.
System ten uruchomiłem wiosną 2016r – czyli już siedem lat informuję mieszkańców Nikielkowa o różnego rodzaju wydarzeniach, zebraniach wiejskich, akcjach społecznych, przypominam o wywozie odpadów, itp.
Niestety takie tłumaczenia i wyjaśnienia muszę po każdej blokadzie wysyłać do działu reklamacji by karta została odblokowana. Na niewiele to się zdaje i po kilku dniach karta ponownie jest blokowana.
 
Przez ten okres stworzony i utrzymywany przeze mnie system wysłał do Was około 85.000 sms’ów. W szczytowym momencie w systemie było zarejestrowanych ponad dwustu subskrybentów – co tylko mnie upewniało, że system jest potrzebny i warto go dalej rozwijać.
Wielu mieszkańców chwali ten system i nie wyobraża sobie by nagle miał przestać działać.
Cały czas czynię wszelkie starania by utrzymać działanie systemu tak by służył jak najlepiej i najdłużej mieszkańcom Nikielkowa.
Z powodu permanentnych blokad może zdarzyć się sytuacja, że w najbliższą niedzielę nie otrzymacie sms’a z informacją o wywozie śmieci za co z góry przepraszam.
 
Jest inna opcja – wykupić komercyjny system do wysyłania masowych SMS, jednak utrzymywanie takiego systemu wiąże się z bardzo wysokimi opłatami.
 
Ale w tej niezbyt pomyślnej wiadomości jest iskierka nadziei – inny operator zapewnia mnie, że nie będzie stosował takich praktyk jak Orange i prawdopodobnie już po niedzieli podpiszę nową umowę z innym operatorem.
 
Zapraszam mieszkańców Nikielkowa do zapisywania się do Systemu SMS wsi Nikielkowo