Sport

Treningi dla biegaczy z Nikielkowa i Wójtowa

Spacerując lub jeżdżąc rowerem po naszej miejscowości zauważyłem bardzo wiele osób, które biegają. Rozmawiając z mieszkańcami uzyskałem informacje, że wielu z nich chciałoby rozpocząć swoją przygodę z bieganiem lub rozwijać swój warsztat biegowy.

Sam jestem aktywnym miłośnikiem jazdy na rowerze i często biorę udział w mniejszych lub większych imprezach kolarskich czy też podejmuje się długodystansowych wypraw rowerowych. Kilkadziesiąt jak nie kilkaset godzin spędzonych na rowerze zajęło mi wypracowanie techniki jazdy, ustawienia roweru czy też samego przygotowania kondycyjnego lub fizycznego by osiągać jak najwięcej przyjemności z uprawianego sportu.

Dlatego wiem, że wiele osób zniechęca się po jakimś czasie z uprawiania sportu z powodu kontuzji, braku efektów, czy też braku zwykłej rywalizacji. 
Rozumiejąc w pełni rozterki biegaczy jak również słuchając sugestii mieszkańców postanowiłem zainicjować spotkanie z zarządem Barczewskiego Stowarzyszenia Biegowego „Barczewo Biega”

Cel – wsparcie obecnych i zachęcić przyszłych biegaczy do uprawiania tego sportu.

Przedstawiona propozycja bardzo spodobała się zarządowi stowarzyszenia „Barczewo Biega”, a pan Przemysław Menziński i Sebastian Białecki jako doświadczeni biegacze i instruktorzy biegania wyrazili chęć współpracy i prowadzenia treningów dla początkujących jak również doświadczonych biegaczy.

Oczywiście Stowarzyszenie „Barczewo Biega” prowadzi swoje treningi w każdy poniedziałek i środę na Orliku przy ul. Północnej 14 w Barczewie.

Wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców chciałbym by takie treningi mogły się odbywać na terenie Nikielkowa – takie rozwiązanie ułatwiłoby dostęp do treningów dla szerszej grupy mieszkańców Nikielkowa i Wójtowa.

Być może w przyszłości można byłoby utworzyć drużynę reprezentującą Nikielkowo w różnego rodzaju zawodach biegowych.

Dlatego też w poniedziałek 13.05.2019r. spotkałem się z zarządem „Barczewo Biega i ustaliliśmy, że na początek zostanie zorganizowane spotkanie informacyjne dla osób, które chciałby rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Podczas tego spotkania zostanie przedstawiona oferta treningowa dla mieszkańców Nikielkowa i Wójtowa.

Jeżeli zostanie zebrana grupa co najmniej 15-20 chętnych do czynnego udziału w treningach to takie treningi mają duża szansę odbywać się tu w Nikielkowie.

Termin i miejsce spotkania:

23 maja 2019 (czwartek) o godz. 18:00

w świetlicy wiejskiej w Nikielkowie. 

Gorąco zapraszam wszystkich i przyszłych miłośników biegania do zapoznania się z ofertą jaka zostanie przedstawiona podczas planowanego spotkania.

Bardzo proszę o udostępnianie tego ogłoszenia, by jak największa liczba osób mogła skorzystać z tej wyjątkowej okazji.