IntegracjaKulturaSport

Rowerowa Noc Muzeów 2022

 

Noc Muzeów 2022, impreza kulturalna, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych.

W tym roku chcemy zaprosić Was do Barczewa.

Salon Muzyczny im. Feliksa Nowowiejskiego oraz Kościół św. Andrzeja Apostoła w Barczewie to dwa miejsca, które będzie można zwiedzić podczas tegorocznej Nocy Muzeów.

VeloStacja zaprasza gorąco wszystkich miłośników rowerów i tajemnic na wyjątkową wyprawę w przeszłość.

Spotykamy się w Nikielkowie, gdzie punktualnie o godz. 17:00 z parkingu przy moście wyruszymy na rowerach w spokojnym tempie do Barczewa.

Powrót po zmierzchu, więc obowiązkowo należy wyposażyć rowery w oświetlenie do jazdy nocnej.

 

Jeśli chcesz przyłączyć się do naszej wycieczki to wypatruj nas na trasie:
Nikielkowo -> Wójtowo -> Kaplityny -> Łęgajny -> Barczewo

 

Korzystając z zaproszenia Fundacji Stacja Warmia oraz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Barczewie, w ramach Nocy Muzeów odwiedzimy Kościół św. Andrzeja Apostoła, który przechodzi gruntowną renowację i prowadzone są prace archeologiczne, konserwatorskie i architektoniczne.

W trakcie tych prac naukowcy znaleźli depozyt monetarny składający się z 1083 sztuk monet srebrnych. Odkrycie to zostało zauważone przez Magazyn National Geographic Polska wśród 10 najważniejszych odkryć archeologicznych w Polsce ostatniej dekady.

W sobotni wieczór wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość zejścia do podziemnej krypty kościoła, gdzie obejrzą wystawę skarbów archeologicznych odkrytych podczas prac. Poznają również nieznaną dotąd historię klasztoru.

Również Salon Muzyczny im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie szykuje niespodziankę dla zwiedzających. Dlatego zapowiada się bardzo atrakcyjna Rowerowa Noc Muzeów.