Mieszkańcy

Potrzebna pilna pomoc dla mieszkańców Nikielkowa

Drodzy mieszkańcy.

Potrzebna jest natychmiastowa pomoc rzeczowa dla rodziny z Nikielkowa.

W czwartek 7.03.2019r. postanowiłem sprawdzić warunki mieszkaniowe małżeństwa, które zamieszkuje obecnie na terenie chłodni w Nikielkowie.

Nie będę rozpisywał się w szczegółach na temat zastanych tam warunków. Powiem krótko – warunki w jakich mieszkają ci Państwo urągają godności ludzkiej, nawet zwierzęta gospodarskie mają lepsze warunki.

Dlatego postanowiłem natychmiast reagować na zastaną sytuację.

Została wezwana opieka MOPS w celu pomocy pani, która jest osobą leżącą. Mąż tej pani nie daje sobie rady z opieką nad nią.
Małżeństwo to zostanie zakwaterowane w hotelu robotniczym w Barczewie.

Aby mogli przeprowadzić się do nowego lokalu potrzebne są wszelkie rzeczy codziennego użytku, ale najbardziej ubrania i środki czystości.

W związku z powyższym apeluję do Państwa o pomoc rzeczową, która w minimalnym stopniu pomorze tym Państwu w miarę normalnie żyć.

Na początek potrzebne są: ubrania męskie i damskie (podkoszulki, skarpetki, bielizna, koszule, swetry, spodnie, bluzki damskie, kurtki), ręczniki, środki higieny osobistej (szampon, mydło, żel do kąpieli, krem do golenia, maszynki jednorazowe do golenia) itp.

Ponadto bardzo potrzebne są: pampersy dla kobiet, podkłady chłonne do łózka i inne środki higieniczne. (Pani ma problemy z trzymaniem moczu).

Lista jest ogromna, gdyż praktycznie wszystko co posiadają nadaje się jedynie na śmieci. Dlatego bardzo proszę by przynieść wszystko co jest potrzebne by to małżeństwo mogło normalnie żyć.

Zapewne w naszych szafach zalega wiele ubrań, z których nie korzystamy a mogły by posłużyć dla tych ludzi.

W późniejszych dniach zapewne będą potrzebne naczynia, garnki, pralka, kuchenka elektryczna, jednak o tych potrzebach będę informował mieszkańców na bieżąco będąc w stałym kontakcie z tą rodziną jak również pracownikami MOPS i hotelu.

Każda rzecz, którą przekażemy dla tej rodziny na pewno się przyda.

Rzeczy będą zbierane w świetlicy wiejskiej w Nikielkowie w sobotę 9.03.2019r. od godz. 10:00 do 14:00

 

Mężczyzna  – wzrost około 164cm, szczupły

Kobieta – wzrost około 160cm – szczupła