KulturaMieszkańcyOgólne

Noc horroru nadciąga

Już za kilka dni będziemy świętować nadejście Nowego Roku 2019. Wiele osób nie wyobraża sobie zamanifestowania swej radości z nadchodzącego Nowego Roku bez wystrzelenia fajerwerków lub petard.
Jest również ogromna rzesza ludzi, która w tym dniu przeżywa chwile grozy w obawie o zdrowie i życie swoich dzieci, osób starszych, pupili lub zwierząt hodowlanych.

Zaryzykuję tezę, że w 80% naszych domów są zwierzęta – koty, psy, króliki, konie, ptaki ozdobne i inne zwierzęta, które traktujemy jak członków rodziny. Ponadto na terenie Nikielkowa jest mini zoo, do którego często sami chodzimy lub zapraszamy znajomych by pokazać im zwierzęta rzadko spotykane w tych rejonach.

W tym dniu wielu z nas zapomina o tym, że w sąsiedztwie mieszkają malutkie dzieci, osoby starsze oraz nasi czteronożni przyjaciele i serwuje im horror w postaci kanonady wystrzeliwanych petard i fajerwerków. Z powodu tej niechlubnej tradycji wiele zwierząt ginie, wiele zwierząt ucieka z posesji lub też przeżywa traumę do końca swojego życia.

Wiem, że nie można nikomu zabronić odpalania petard czy fajerwerków w sylwestrową noc, ale zwracam się do Was mieszkańcy Nikielkowa byśmy w tym dniu zrezygnowali lub przynajmniej ograniczyli do minimum wystrzeliwanie fajerwerków.

Zanim puścimy z dymem kilkaset złotych pomyślmy o naszych pupilach, małych dzieciach czy osobach starszych.