Świetlica

Świetlica wiejska

Wsłuchując się w głosy i opinie wielu mieszkańców Nikielkowa, od tych najmłodszych po najstarszych staram się małymi krokami wdrażać ich i swoje pomysły w życie.

Jedną z pierwszych rzeczy jest reaktywacja świetlicy wiejskiej w Nikielkowie. Jak większość mieszkańców pamięta, przez okres kilku miesięcy świetlica była nieczynna.
Podczas jednej z pierwszych sesji Rady Miejskiej złożyłem do Burmistrza Barczewa – Andrzeja Maciejewskiego prośbę o zatrudnienie instruktora do naszej świetlicy. Tuż przed zimowymi feriami szkolnymi 2019 do naszej świetlicy został zatrudniony nowy instruktor – pani Małgorzata Kozłowska.
Pani Małgorzata to wulkan energii i pomysłów. Od samego początku nasza współpraca zaczęła się bardzo dobrze układać.

Jednym z pierwszych pomysłów jaki zaproponowałem, by integrować mieszkańców to zorganizowanie tzw. wieczorków z grami planszowymi.              

 

„Wieczory z planszówkami” odbywają się w każdy wtorek od godz. 18:00 – 20:00. W tym czasie mieszkańcy Nikielkowa mogą spotkać się, porozmawiać na rożne tematy, wypić kawę lub herbatę a przede wszystkim zagrać w rożnego rodzaju gry planszowe, karciane i inne.

 

Ponadto jest to również czas, w którym jako radny okręgu Nikielkowo pełnię swój dyżur by mieszkańcy mogli w swobodnej atmosferze spotkać się ze mną i przedstawić swoje problemy, potrzeby, troski, pomysły itp.

W czasie tegorocznych strajków nauczycieli spora grupa dzieci i młodzieży zamiast siedzieć w domu uczęszczała na zajęcia organizowane przez instruktora  – panią Małgosię.

Wówczas to młodzież zgłosiła do mnie potrzebę zainstalowania stojaka rowerowego przy świetlicy, gdyż nie mają jak postawić rowerów w bezpiecznym miejscu. Dlatego też zgłosiłem ten fakt do ZBK Barczewo, który jest administratorem budynku. Moja prośba została pozytywnie rozpatrzona i został zakupiony nowy stojak rowerowy. W sobotę 25 maja wspólnie z Sołtysem – Pawłem Kubickim ustaliliśmy umiejscowienie stojaka a pracownicy ZBK Barczewo zamontowali nowy stojak, który może pomieścić pięć rowerów.

 

 

 

 

 

Ponadto w świetlicy funkcjonuje punkt biblioteczny, w którym można wypożyczać książki. Z informacji uzyskanej od p. Małgosi wiem, że jest kilku stałych czytelników, którzy regularnie wypożyczają książki.

 

Gorąco zapraszam Wszystkich mieszkańców Nikielkowa – by korzystali z zajęć i oferty dostępnej w naszej świetlicy wiejskiej.